Hur lång är leveranstiden för mitt paket?

Vårt mål är att skicka din beställning så snabbt som möjligt. Vi skickar vanligtvis ut alla beställningar samma dag som de tas emot eller nästa arbetsdag.

Leveranstid i Norge:

Vår standardleveranstid sträcker sig mellan 2-5 dagar, men leveranser till de norra regionerna i Norge kan ta något längre tid. Vi använder PostNord för inrikes frakt och de kommer att kontakta dig via SMS eller e-post för att ge uppdateringar om din leverans.

Leveranstid USA:

Vi använder FedEx för våra beställningar till USA, som vanligtvis anländer inom 1-4 arbetsdagar. Denna tidsram inkluderar 1-2 dagar för orderbehandling och ytterligare 1-2 dagar för frakt. När ditt paket har skickats från vårt lager skickar FedEx ett SMS med information om din leveransinformation och vald leveransmetod.

Leveranstid internationellt:

Vi använder DHL Express för våra globala beställningar, som vanligtvis kommer fram inom 3-8 arbetsdagar. Denna tidsram inkluderar 1-3 dagar för orderhantering och ytterligare 2-5 dagar för frakt. När ditt paket skickas från vårt lager kommer DHL att skicka ett SMS med information om din leverans och vald leveransmetod.

Leveranstid i Sverige och Svalbard:

Vår standardleveranstid sträcker sig mellan 2-5 dagar, men leveranser till de norra regionerna i Sverige och Svalbard kan ta något längre tid. Vi använder Bring för inrikes frakt och de kommer att kontakta dig via SMS och/eller e-post för att ge uppdateringar om din leverans.

Var denna artikel till hjälp?
1 av 1 tyckte detta var till hjälp